+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

teflon-kapli-dagilmaz-sineklik-lambasi-shatterproof-tube-492
Sinek öldürücü ve sinek kovucu cihazlarda kullanılan mavi ışıklı ultraviyole lambaların ömrü kaç saattir?

Fiyat Gör

UV lamba üreticisi firmalardan Sylvania ve Philips firmalarından alınan teknik dokümanlarda lamba kullanım süreleri 3500 saat olarak belirtilmiştir.

Ayrıca Pest West ve Philips firmalarının BL 350 UV lambaları ile ilgili orijinal teknik detayları aşağıda verilmiştir.

PEST WEST

Yüksek Performans ve Güvenlik.
Optimum Spektrum Dağılımı
Kuantum tüplerinin UVA ışık çıkışının büyük bir kısmı 350-380 nanometre arasındaki spektrumda yoğunlaşmıştır. PestWest’in sponsorluğunu yaptığı ve İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi’nde gerçekleştirilen kapsamlı bilimsel araştırmalar bunun kentsel sinekler için en çekici spektrum olduğunu kanıtladı. 1997’de PestWest bu araştırmadan elde edilen bilgileri uygulamak için Sylvania Lighting International’a (SLI) başvurdu ve Quantum tüpünün doğduğu 2 yıllık kalkınma ve deneme süresinin ardından.
ÇEVRE KONSERLERİ BULUŞMASI
Kuantum tüpleri çevresel nedenlerden dolayı Avrupa’da BL350 tüplerinin imalatı yasaklanmış olan Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS) mevzuatının gerekliliklerine en çevreyle sorumlu standartları karşılamaktadır. Kuantum boruları, en yeni su bazlı fosfor teknolojisini kullanarak en yüksek kalitede üretilmektedir.
YÜKSEK UVA ÇIKIŞININ BAKIMI
Tüplerden yayılan UVA ışığı, kullanılan fosfor türüne ve üretim sürecinin kalitesine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Yanlış fosfor karışımı ve herhangi bir kalite kontrol eksikliği çok düşük ürün performansına neden olur.
Kuantum tüplerinde kullanılan özel fosfor karışımı ve uluslararası standartlara uygun bir kalite kontrol sistemi, tüpün ömrü boyunca daha fazla UVA ışığı muhafaza ederken yüksek başlangıç ​​UVA çıkışı sağlar (aşağıdaki grafike bakınız). Sonuç olarak, PestWest Quantum tüpleri, kullanıcıya ömür boyu boyunca son derece etkili bir performans sağladığını garanti eder.

FEP KAPLAMALI KAPLAMA İLE MAKSİMUM GÜVENLİK
Kalitesleri kullanılan malzemeye bağlı olduğu için tüm parlama korumalı kaplamalar aynı değildir.
PestWest Quantum paramparça tüpler% 95 civarında mükemmel bir UVA iletimine sahip yüksek kaliteli bir FEP paramparça kaplama ile kaplanmıştır.
FEP kaplaması ayrıca mükemmel darbe direncine ve garantili cam retansiyonuna sahiptir. Parçalanmayan tüp kaplamaları için IEC 61549 uluslararası standardı ile eriyip pul pullaşmaz, yağmur yağmaz veya damlamaz ve bunlara uymaz.

Neden PestWest Quantum’u seçmelisiniz?
Sinek kontrol üniteleri için UV tüpleri mi?
UV tüpleri sinek katilinin kalbinde. Kaliteleri ünitenin çekiciliğini uçan böcekler ve dolayısıyla etkinliği.
BL 350 tüplerinin üretimi çevresel nedenlerle Avrupa’da yasaklandığından, PestWest Quantum tüpleri
gıda endüstrisinde profesyonellerin seçimi haline gelmiştir.
Niçin?
PestWest Quantum tüpleri
• En yüksek kalite ile üretilmiştir
•% 100 kurşunsuz inşaat
• Optimum performans ile tutarlı en düşük cıva seviyelerine dayanır.
• En etkili FEP kaplamayla paramparça
Sadece kanıtlanmış su bazlı fosfor teknolojisini kullanarak maksimum verim sağlarlar.
UVA ışığı üretiminde iki yılda minimum azalma gerçekleşir.

Temiz bir çevrenin korunması
Yeni Philips MASTER Aktinik BL lambaları – böcekleri ortadan kaldırmanın en etkili yollarından biri
Temizlik, yiyeceklerin korunması, restoranlar, yiyecek içecek ve yiyecek içecek endüstrisi gibi profesyonel uygulamalarda çok önemlidir. Böcekler ve özellikle gıdalar doğrudan bir tehdit oluşturmaktadır. Böceklerin varlığını azaltmanın en etkili yollarından biri onları çekmek ve bunları bir elektronik katil (EFK) içinde ortadan kaldırmaktır.

Neden böcek tuzakları için Philips MASTER Actinic BL lambaları seçmelisiniz?
• Çoğu böcek çekmek için optimize edilmiş performans
• Tutarlı kalite ve güvenilirlik
• Lamba kırılması durumunda camı ve bileşenleri bir arada tutmaya yardımcı olan paramparça edilmemiş kılıflı Secura versiyonu
• İyi çevre seçimi,% 100 kurşunsuz
• Yeni tasarımlar ve daha küçük ekipmanlar için kompakt lambalar da dahil olmak üzere mevcut ve yeni böcek tuzak birimleri için geniş lamba türleri

Böceklerin gözleri, ışık tayfının belirli UV dalga boylarına duyarlıdır. Philips MASTER Aktinik BL lambaları hareket eden ev sineklerinin göz hassasiyetine mükemmel şekilde uyarlar ve bu şekilde daha fazla karasinek çeker.
Daha başlangıçtaki UVA çıktısı daha yüksek. MASTER’ın daha yüksek ilk UVA çıkışı sayesinde
Actinic BL lambalar / 05 veya / 09 (BL) lamba tiplerine kıyasla daha fazla böcek çekebilir ve daha geniş bir alanı kaplayabilirsiniz.

Yeni çevre dostu su bazlı fosfor teknolojisi sayesinde UVA bakımı ve
ömrü önemli ölçüde iyileştirilmiştir. Sonuç olarak, lambalar maksimum ve güvenilir performans sağlar.
Karasinek sezonu boyunca, temiz bir çevreyi korumaya yardımcı olur.

Ürün siparişi için tıklayın.

 

 

Comments are closed.

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Cami Halısı Camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte insanların ilk gözüne çarpan dekor ürünüdür. Bunun için doğru renk desen ve motifte ve en kaliteli halı seçmek bizim için önemlidir. Üretimini yaptığımız cami halıları birbirinden farklı renk motif ve iplik çeşidine kadar çok fazla çeşit içermektedir. Amacımız; Camilerin iç mimarisinin rengine ve dokusuna yakışacak türde en uygun halı bulmaktır. Cami Halıları, cemaatin rahat ibadet edebilmesi ile beraber betonarme zeminin kaplanması düşünülerek üretilen bir halı türüdür. Halının cami halısı olması için gerekli birkaç husus var. Bunlarda en başı kaliteli bir iplikten üretilmesidir. Cami halısındaki bu kalite ise halının dokumadaki sıklığına bağlı. Cami halılarının kaliteli olmalarının bu denli önemli olmasının altında yatan unsursa kullanım amacındadır. 7/24 halka açık bir yerin olan estetik görünmesiyle beraber konforu da cami için büyük önemlidir. Bu noktada cami halısı üzerinde ki desenler sade olmalıdır.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Salda Gölü, turkuaz tutkusu olan herkesin yoluna çıkmak zorunda olduğu bir yerdir. Bir krater gölü olan Salda suları, camın karnından başlar ve en derin yerlerde çivit mavisi oynar. Ve bunda çok gizemli bir şey var. Kasesi volkanik bir patlama ile oluştuğundan mavisi derin ve 184 metre derinliğinde Türkiye’nin en derin göllerinden biridir. Salda’nın beyaz bir kaya sahili var. Uzaktan kaya sanıyorsunuz ama onu aldığınızda kolayca yenilebilen beyaz bir tortu olduğunu görüyorsunuz. Bilimde stromatolik kayalar olarak bilinen bu yapılar Mars’ta da bulunur, bu nedenle kızıl gezegenin milyonlarca yıl önce Salda’ya benzediği düşünülmektedir. Mars’ta zaman içinde nehirler ve göller olduğunu gösteren izler var. Şu ana kadar, Salda yerlilerin piknik yapmaya geldiği bir yer. Eskiden insanlar sık sık dışarı çıkmıyorlardı. İlginç bir şekilde gelenler daha fazla yabancı turist olurdu. Bu yıl, motorcular motosikletçilerin, bisikletçilerin yeni radarına girmeye başladı. Tekne kiralayıp kürek çekebileceğimizi söylediğimizde hiçbir şey bulamadık. Ama balon turizminin yakında başlayacağına dair söylentiler var. Özetle, satın alabileceğiniz bir hizmet yok, ziyaret edecek bir yer yok. Salda’da ne kadar eğlendiğiniz, ne kadar eğlendiğinize çok paralel.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.