+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

Sinek Öldürücülerde Teflon Kaplı Floresan Lamba Kullanımı

Sinek Öldürücülerde Dağılmayan (Shatterproof) Teflon Kaplı Floresan Lamba Kullanımı
Gıda üretimi yapılan işletmelerde kullanılan sinek öldürücüler yeni düzenlenmiş yasa gereği yapışkan levhalı ve teflon kaplı UV lambalı ( Black light veya mor ışıklı lamba olarak ta tanımlanır.) olmak zorundadır.

Bu 2 özellikte güvenlik amacıyla zorunlu kılınmıştır.

  1. Yapışkan levha veya başka bir tanımlama ile yapışkan bant diye adlandırılan malzeme, kalın ve emici olmayan bir kağıt levha üzerine yayılmış yapışkan tabakadan oluşmaktadır. Mavi ışıklı sinek öldürücü lambasının davet ettiği sinekler; lamba etrafında dönerken bu levhaya yapışır ve kurtulamaz. Ortalama olarak 2 aylık bir sürede levha tamamen sineklerle kaplanır. Bu durum gözlendikten sonra levhanın atılması ve yeni yapışkanlı levhanın sinek tuzağının içerisine konulması gerekmektedir. Kullanılacak yapışkan levhaların kısa sürede kurumaması gerekiyor. Kuruduğu taktirde sinekler yapışmaz, dolayısıyla kullandığınız cihaz görevini yapmamış olur. Levha tercih ederken markalı ürün tercih etmelisiniz. Okinox marka yapışkan levhalar kendini kanıtlamış, uzun süre kurumadan sinekleri yakalayan başarılı bir üründür.

English:
Sticky plate or other identification with adhesive tape so called composite material, the adhesive layer is thick and spread on a non-absorbent paper sheet. Flies invited the blue light fly killer lamps; It adheres to the plate rotates around the lamp and can not escape. Plate is coated entirely with a period of 2 months on average fly. In this case the removal of plates after observation and must be put into new adhesive sheet of the fly trap. Drying of the adhesive sheet to be used in a short time. Dry flies that if the non-stick, so you would have to use the device tasks. Sheets prefer branded products when you should choose. Okinox brand adhesive sheets have proven, successful products that capture the fly for a long time to dry.

Sinek kovucu cihazlarda sinek yakalamak için kullanılan yapışkan levha

Sinek kovucu cihazlarda sinek yakalamak için kullanılan yapışkan levha

2. Mavi Işıklı Sinek Tuzaklarında Kullanılan Lambalar Hakkında Genel Bilgi
Sinek öldürücü cihazların tüm modellerinde istisnasız olarak mavi ışık veren ultraviyole lambalar kullanılmaktadır. Bu lambalar düz ve U biçiminde üretilmektedir. Sinek öldürme cihazı üreticileri tasarladıkları modele göre lamba kullanmaktadır.
Lambaların içerisinde, sineklerin göz yapısından dolayı onları cezbeden bir ışık yayan gaz bulunur. 6 ay veya ortalama 3000 saat süre ile lamba içindeki gaz bu ışınları üretmeye devam eder. Daha sonra lamba yine mavi renk vermeye devam eder ancak sinekleri kendine çekemez. Bu sebepten dolayı sinek öldürücülerde kullanılan UV lambaların 6 ayda bir değiştirilmesi zaruridir.
English:
General information about Blue Light Fly Traps used in lamps
Invariably fly blue light emitting devices in all models of lethal ultraviolet lamps are used. These lamps are manufactured flat and format. Mosquito kill device uses a lamp model were designed by manufacturers.
In the light, a light-emitting gas that has attracted them because of the structure of the fly eye. 6 months or average gas within the lamp with 3000 hours continue to produce the radiation. Then again, the lamp continues to blue but not that attracts flies. This is a replacement of the UV lamps used 6 months of the fly is essential in lethal reason.

Mavi ışık veren sinek cihazı lambası

Mavi ışık veren sinek cihazı lambası

Orijinal belge için tıklayın.

Devam edecek…

Comments are closed.