+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

Organik Sinek Tuzağı

Dış alanda kullanıma uygundur.

Hayvan çiftlikleri, ahırlar, kümesler, mezbahalar için son derece kullanışlı ve başarılı bir üründür.

Karasinek Mücadelesinde kullanılabilecek kimyasal içermeyen ve bulaşmaya neden olmayan tek üründür.
Bir tuzak 50 ila 100 m’lik yarıçapa sahip bir alanda etkili olmaktadır.

Çevredeki kara sinekleri; içindeki özel formülasyonun, suyla karışarak koku yayması sonucu cezbederek içine çeker. Bu sayede sinekleri ve üremelerini bloke eder.

ÖZELLİKLERİ
• Hiçbir Kimyevi Madde İçermez.
• % 100 Doğaldır.
• Çevre Dostudur.
• Pratik Ve Ekonomiktir.
• Üreme Ve Populasyonu Tamamen Bloke Eder.
• Doluncaya (max 6 – 8 Hafta, 50 – 75 Bin Kara Sinek) Kadar Etkili Çalışmaktadır.
• Çalışması İçin Enerji ve Mekanik Güç Gerektirmez.
• Kullanıp Atılır – Sürekli Kullanılır.

Online Alışveriş

Organik Sinek Tuzağı Sintuz
Karasinek ve sivrisinek mevsimi başlamak üzere. Şimdiden önlemlerimizi almamız gerekiyor.
Belediyeler bir kaç gün sonra ilaçlamalar başlar. Ancak bireysel olarak yapmamız gereken çalışmalarda var. İç ve dış alan mücadelesi olarak 2 ayrı alanda çalışma yapılmalıdır. İç alanda mavi ışıklı sinek kovucu cihazlar, sinek tuzakları, sinek öldürücü cihazlar kullanılmakla beraber, bazen sıvı ilaçlarında kullanılması gereken durumlar mevcuttur.
Dış alanda ise karasineklerin yumurtalarını bırakacakları çöp alanlarının kontrol altına alınması gerekmektedir.
Özellikle larvalarına karşı önlem olarak larvasit ve özellikle de biyolojik larvasitler kullanılmalıdır.
Ancak her önleme rağmen uçkun hale gelen ve işletme içerisine girmeye çalışan sinekleri de dışarıda iken yok etmeliyiz. Bu işlem için organik sinek tuzakları amacımıza uygundur. Naylon bir torbada bulunan ve su ile karıştığında çıkardığı koku ile kara sinekleri çeken organik karışım oldukça başarılıdır. Sinekler bu karışıma ulaşmak için huni şeklinde bir kapaktan içeri girerler ve bir daha çıkamazlar. Bu şekilde binlerce karasinek plastik torbada toplanır ve yok edilir. Bu yöntem karasineklerin açık alanda dolaşarak sürekli yumurta bırakmasını da engeller. Özellikle hayvan çiftlikleri, villa arazileri, fabrikaların dış alanları için uygundur.

Alıntı: Oktay Kaya

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid ,polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır.