+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

Elektrikli Sinek Öldürücü Cihazlar

Uçan böcekler (sinekler, eşekarısı, güveler, maymunlar, uçan böcekler vb.) gıda zararlıları olarak sınıflandırılır.
Sadece gıdaya temas etmekle kalmaz, kir ve bakteri taşırlar; bu insanlara yiyeceklere aktarılırsa zararlı olabilir. Bu nedenle, kanun böyle zararlıların kontrolünü ciddiye alır ve bunu gerektirir:
• Zararlıları mümkün olduğunca gıda işletmelerinden uzak tutmak gerekir; bina düzgün bir şekilde inşa edilmeli ve iyi hijyen standartlarına uygun olarak işletilmelidir.
• Bir işletmedeki zararlıların kontrol edilmesi gerekir.
Böceklerin girmesini ve bunları yiyecek ve üreme alanlarını istila etmesini önlemek önemlidir ve ayrı ayrı ele alınmaktadır.
Neden Elektrikli Sinek Öldürücü Kullanmalıyım?
İyi işletmelerde bile uçan böcekler ön kapıdan içeri girebilir.
Yasalar gereği işletmeler bu sorunu kontrol etmelidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri Elektrikli Sinek Öldürücü kullanmaktır.
Nasıl Çalışırlar?
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar böcekleri çekmek için ultraviyole (UV) tüpler, onları öldürmek için elektrikli bir ızgara veya onları yakalamak için yapışkan bir levha olmak üzere iki çeşittir.
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlara takılan tüpler UV ışığı üretir. Bu insanlar tarafından görülemez, ancak yeterince güçlü ise uçan böcekleri cezbeder. Ne yazık ki, bu tüpler sonsuza kadar sürmez ve zamanla etkinliklerini kaybeder. Bu nedenle, tüpler gözle görülür şekilde mavi ışık veriyor olsa bile, sinek öldürücü cihazın düzgün bir şekilde çalıştığını göstermez. Genel olarak tüplerin her 12 ayda bir değiştirilmesi gerekir.
UV ışığı içerisindeki böcekleri çektiğinde yapışkan levha onları yakalar ya da ekipmanın içindeki yüksek voltaj ızgaraları onları öldürür. Mavi ışıklı floresan lambalar başarısız olsa bile ızgara görev yapmaya devam eder.

Elektrikli Sinek Öldürücü nereye monte edilir?
Birimin doğru yere yerleştirilmesi, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için önemlidir.
Elektrikli Sinek Öldürücüden en iyi sonucu almak ve yiyecekleri korumak için aşağıdakileri unutmayın:
• İşletmeniz için en iyi kontrol önlemlerini size tavsiye etmek ve herhangi bir ekipmanın kurulumunu gerçekleştirmek için profesyonel haşere kontrol hizmeti kullanmanızı öneririz.
• Kendiniz monte etmek isterseniz, ünitenizle birlikte verilen talimatlara dikkatle uyun.
• Çalışanların, cihazın takıldığı fişle başka bir ekipman kullanmalarını önlemek için cihazı daima sigortalı elektrik akımı beslemesi yapılmalıdır. Normal çalışma sırasında personel tarafından kolaylıkla erişilemeyen bir sokete sahip olmalıdır.
• Diğer ışık kaynakları sinekleri rahatsız edecektir, bu nedenle pencerelerden ve diğer ışıklarından uzak monte edilmelidir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar en muhtemel giriş noktası veya üreme kaynağı ile gıda depolama alanı arasına yerleştirilmelidir. Ana kapının hemen içinde ve üstünde genellikle sinekler mutfağa veya yemek alanına girer girmez yakalanacakları iyi bir yerdir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü, yiyecek hazırlama alanlarının üzerine veya yakınına yerleştirmemelidir. Öldürülen sineklerin bir bölümünün gıda ve çalışma yüzeylerine düşmesini engelleyin.
Bakım
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar özel ekipman parçalarıdır. Bu nedenle, bakımın yetkin bir haşere kontrol teknisyeni tarafından yapılması iyi olur. Tüm uçan haşere öldürücüleri için yetkili  bir haşere kontrol şirketi ile rutin bir bakım sözleşmesi yapmanızı öneriyoruz.
Mor ışıklı floresan lambaların etkinliği hızla bozulduğundan, bunlar hala tatmin edici görünseler dahi yılda en az bir kez değiştirilmelidir. İlkbaharda bunları değiştirmeyi hedeflemelisiniz, böylelikle uçan böcek sayısı en yüksek olduğunda tüpler en etkili olacaktı. Yetkili bir haşere kontrol şirketi, UV tüplerinin mukavemetini kontrol etmek için ekipmana sahip olmalıdır.
Kir, toz ve böcek döküntüleri UV ışını engelleyecek ve ünitelerin etkinliğini azaltacaktır.
Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidirler. Birimi kendiniz temizliyorsanız, şebekeden tamamen izole edilmiş olduğundan emin olun.
Kablonun nasıl bağlandığına bağlı olarak, bunu prizden çekerek veya duvara monte edilmiş sigortayı kapatarak yapabilirsiniz.
Yüksek gerilim şebekesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kolayca söylemek mümkün olmadığından bu servis en iyi bir uzmana bırakılmıştır.

Yapışkanlı sineklik. Duvar tipi.

Comments are closed.

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.