+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

Elektrikli Sinek Öldürücü Cihazlar

Uçan böcekler (sinekler, eşekarısı, güveler, maymunlar, uçan böcekler vb.) gıda zararlıları olarak sınıflandırılır.
Sadece gıdaya temas etmekle kalmaz, kir ve bakteri taşırlar; bu insanlara yiyeceklere aktarılırsa zararlı olabilir. Bu nedenle, kanun böyle zararlıların kontrolünü ciddiye alır ve bunu gerektirir:
• Zararlıları mümkün olduğunca gıda işletmelerinden uzak tutmak gerekir; bina düzgün bir şekilde inşa edilmeli ve iyi hijyen standartlarına uygun olarak işletilmelidir.
• Bir işletmedeki zararlıların kontrol edilmesi gerekir.
Böceklerin girmesini ve bunları yiyecek ve üreme alanlarını istila etmesini önlemek önemlidir ve ayrı ayrı ele alınmaktadır.
Neden Elektrikli Sinek Öldürücü Kullanmalıyım?
İyi işletmelerde bile uçan böcekler ön kapıdan içeri girebilir.
Yasalar gereği işletmeler bu sorunu kontrol etmelidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri Elektrikli Sinek Öldürücü kullanmaktır.
Nasıl Çalışırlar?
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar böcekleri çekmek için ultraviyole (UV) tüpler, onları öldürmek için elektrikli bir ızgara veya onları yakalamak için yapışkan bir levha olmak üzere iki çeşittir.
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlara takılan tüpler UV ışığı üretir. Bu insanlar tarafından görülemez, ancak yeterince güçlü ise uçan böcekleri cezbeder. Ne yazık ki, bu tüpler sonsuza kadar sürmez ve zamanla etkinliklerini kaybeder. Bu nedenle, tüpler gözle görülür şekilde mavi ışık veriyor olsa bile, sinek öldürücü cihazın düzgün bir şekilde çalıştığını göstermez. Genel olarak tüplerin her 12 ayda bir değiştirilmesi gerekir.
UV ışığı içerisindeki böcekleri çektiğinde yapışkan levha onları yakalar ya da ekipmanın içindeki yüksek voltaj ızgaraları onları öldürür. Mavi ışıklı floresan lambalar başarısız olsa bile ızgara görev yapmaya devam eder.

Elektrikli Sinek Öldürücü nereye monte edilir?
Birimin doğru yere yerleştirilmesi, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için önemlidir.
Elektrikli Sinek Öldürücüden en iyi sonucu almak ve yiyecekleri korumak için aşağıdakileri unutmayın:
• İşletmeniz için en iyi kontrol önlemlerini size tavsiye etmek ve herhangi bir ekipmanın kurulumunu gerçekleştirmek için profesyonel haşere kontrol hizmeti kullanmanızı öneririz.
• Kendiniz monte etmek isterseniz, ünitenizle birlikte verilen talimatlara dikkatle uyun.
• Çalışanların, cihazın takıldığı fişle başka bir ekipman kullanmalarını önlemek için cihazı daima sigortalı elektrik akımı beslemesi yapılmalıdır. Normal çalışma sırasında personel tarafından kolaylıkla erişilemeyen bir sokete sahip olmalıdır.
• Diğer ışık kaynakları sinekleri rahatsız edecektir, bu nedenle pencerelerden ve diğer ışıklarından uzak monte edilmelidir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar en muhtemel giriş noktası veya üreme kaynağı ile gıda depolama alanı arasına yerleştirilmelidir. Ana kapının hemen içinde ve üstünde genellikle sinekler mutfağa veya yemek alanına girer girmez yakalanacakları iyi bir yerdir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü, yiyecek hazırlama alanlarının üzerine veya yakınına yerleştirmemelidir. Öldürülen sineklerin bir bölümünün gıda ve çalışma yüzeylerine düşmesini engelleyin.
Bakım
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar özel ekipman parçalarıdır. Bu nedenle, bakımın yetkin bir haşere kontrol teknisyeni tarafından yapılması iyi olur. Tüm uçan haşere öldürücüleri için yetkili  bir haşere kontrol şirketi ile rutin bir bakım sözleşmesi yapmanızı öneriyoruz.
Mor ışıklı floresan lambaların etkinliği hızla bozulduğundan, bunlar hala tatmin edici görünseler dahi yılda en az bir kez değiştirilmelidir. İlkbaharda bunları değiştirmeyi hedeflemelisiniz, böylelikle uçan böcek sayısı en yüksek olduğunda tüpler en etkili olacaktı. Yetkili bir haşere kontrol şirketi, UV tüplerinin mukavemetini kontrol etmek için ekipmana sahip olmalıdır.
Kir, toz ve böcek döküntüleri UV ışını engelleyecek ve ünitelerin etkinliğini azaltacaktır.
Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidirler. Birimi kendiniz temizliyorsanız, şebekeden tamamen izole edilmiş olduğundan emin olun.
Kablonun nasıl bağlandığına bağlı olarak, bunu prizden çekerek veya duvara monte edilmiş sigortayı kapatarak yapabilirsiniz.
Yüksek gerilim şebekesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kolayca söylemek mümkün olmadığından bu servis en iyi bir uzmana bırakılmıştır.

Yapışkanlı sineklik. Duvar tipi.

Comments are closed.

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Cami Halısı Camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte insanların ilk gözüne çarpan dekor ürünüdür. Bunun için doğru renk desen ve motifte ve en kaliteli halı seçmek bizim için önemlidir. Üretimini yaptığımız cami halıları birbirinden farklı renk motif ve iplik çeşidine kadar çok fazla çeşit içermektedir. Amacımız; Camilerin iç mimarisinin rengine ve dokusuna yakışacak türde en uygun halı bulmaktır. Cami Halıları, cemaatin rahat ibadet edebilmesi ile beraber betonarme zeminin kaplanması düşünülerek üretilen bir halı türüdür. Halının cami halısı olması için gerekli birkaç husus var. Bunlarda en başı kaliteli bir iplikten üretilmesidir. Cami halısındaki bu kalite ise halının dokumadaki sıklığına bağlı. Cami halılarının kaliteli olmalarının bu denli önemli olmasının altında yatan unsursa kullanım amacındadır. 7/24 halka açık bir yerin olan estetik görünmesiyle beraber konforu da cami için büyük önemlidir. Bu noktada cami halısı üzerinde ki desenler sade olmalıdır.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Salda Gölü, turkuaz tutkusu olan herkesin yoluna çıkmak zorunda olduğu bir yerdir. Bir krater gölü olan Salda suları, camın karnından başlar ve en derin yerlerde çivit mavisi oynar. Ve bunda çok gizemli bir şey var. Kasesi volkanik bir patlama ile oluştuğundan mavisi derin ve 184 metre derinliğinde Türkiye’nin en derin göllerinden biridir. Salda’nın beyaz bir kaya sahili var. Uzaktan kaya sanıyorsunuz ama onu aldığınızda kolayca yenilebilen beyaz bir tortu olduğunu görüyorsunuz. Bilimde stromatolik kayalar olarak bilinen bu yapılar Mars’ta da bulunur, bu nedenle kızıl gezegenin milyonlarca yıl önce Salda’ya benzediği düşünülmektedir. Mars’ta zaman içinde nehirler ve göller olduğunu gösteren izler var. Şu ana kadar, Salda yerlilerin piknik yapmaya geldiği bir yer. Eskiden insanlar sık sık dışarı çıkmıyorlardı. İlginç bir şekilde gelenler daha fazla yabancı turist olurdu. Bu yıl, motorcular motosikletçilerin, bisikletçilerin yeni radarına girmeye başladı. Tekne kiralayıp kürek çekebileceğimizi söylediğimizde hiçbir şey bulamadık. Ama balon turizminin yakında başlayacağına dair söylentiler var. Özetle, satın alabileceğiniz bir hizmet yok, ziyaret edecek bir yer yok. Salda’da ne kadar eğlendiğiniz, ne kadar eğlendiğinize çok paralel.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.