+90 216 442 88 99
tarko@tarkohijyen.com

Elektrikli Sinek Öldürücü Cihazlar

Uçan böcekler (sinekler, eşekarısı, güveler, maymunlar, uçan böcekler vb.) gıda zararlıları olarak sınıflandırılır.
Sadece gıdaya temas etmekle kalmaz, kir ve bakteri taşırlar; bu insanlara yiyeceklere aktarılırsa zararlı olabilir. Bu nedenle, kanun böyle zararlıların kontrolünü ciddiye alır ve bunu gerektirir:
• Zararlıları mümkün olduğunca gıda işletmelerinden uzak tutmak gerekir; bina düzgün bir şekilde inşa edilmeli ve iyi hijyen standartlarına uygun olarak işletilmelidir.
• Bir işletmedeki zararlıların kontrol edilmesi gerekir.
Böceklerin girmesini ve bunları yiyecek ve üreme alanlarını istila etmesini önlemek önemlidir ve ayrı ayrı ele alınmaktadır.
Neden Elektrikli Sinek Öldürücü Kullanmalıyım?
İyi işletmelerde bile uçan böcekler ön kapıdan içeri girebilir.
Yasalar gereği işletmeler bu sorunu kontrol etmelidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri Elektrikli Sinek Öldürücü kullanmaktır.
Nasıl Çalışırlar?
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar böcekleri çekmek için ultraviyole (UV) tüpler, onları öldürmek için elektrikli bir ızgara veya onları yakalamak için yapışkan bir levha olmak üzere iki çeşittir.
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlara takılan tüpler UV ışığı üretir. Bu insanlar tarafından görülemez, ancak yeterince güçlü ise uçan böcekleri cezbeder. Ne yazık ki, bu tüpler sonsuza kadar sürmez ve zamanla etkinliklerini kaybeder. Bu nedenle, tüpler gözle görülür şekilde mavi ışık veriyor olsa bile, sinek öldürücü cihazın düzgün bir şekilde çalıştığını göstermez. Genel olarak tüplerin her 12 ayda bir değiştirilmesi gerekir.
UV ışığı içerisindeki böcekleri çektiğinde yapışkan levha onları yakalar ya da ekipmanın içindeki yüksek voltaj ızgaraları onları öldürür. Mavi ışıklı floresan lambalar başarısız olsa bile ızgara görev yapmaya devam eder.

Elektrikli Sinek Öldürücü nereye monte edilir?
Birimin doğru yere yerleştirilmesi, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için önemlidir.
Elektrikli Sinek Öldürücüden en iyi sonucu almak ve yiyecekleri korumak için aşağıdakileri unutmayın:
• İşletmeniz için en iyi kontrol önlemlerini size tavsiye etmek ve herhangi bir ekipmanın kurulumunu gerçekleştirmek için profesyonel haşere kontrol hizmeti kullanmanızı öneririz.
• Kendiniz monte etmek isterseniz, ünitenizle birlikte verilen talimatlara dikkatle uyun.
• Çalışanların, cihazın takıldığı fişle başka bir ekipman kullanmalarını önlemek için cihazı daima sigortalı elektrik akımı beslemesi yapılmalıdır. Normal çalışma sırasında personel tarafından kolaylıkla erişilemeyen bir sokete sahip olmalıdır.
• Diğer ışık kaynakları sinekleri rahatsız edecektir, bu nedenle pencerelerden ve diğer ışıklarından uzak monte edilmelidir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar en muhtemel giriş noktası veya üreme kaynağı ile gıda depolama alanı arasına yerleştirilmelidir. Ana kapının hemen içinde ve üstünde genellikle sinekler mutfağa veya yemek alanına girer girmez yakalanacakları iyi bir yerdir.
• Elektrikli Sinek Öldürücü, yiyecek hazırlama alanlarının üzerine veya yakınına yerleştirmemelidir. Öldürülen sineklerin bir bölümünün gıda ve çalışma yüzeylerine düşmesini engelleyin.
Bakım
Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar özel ekipman parçalarıdır. Bu nedenle, bakımın yetkin bir haşere kontrol teknisyeni tarafından yapılması iyi olur. Tüm uçan haşere öldürücüleri için yetkili  bir haşere kontrol şirketi ile rutin bir bakım sözleşmesi yapmanızı öneriyoruz.
Mor ışıklı floresan lambaların etkinliği hızla bozulduğundan, bunlar hala tatmin edici görünseler dahi yılda en az bir kez değiştirilmelidir. İlkbaharda bunları değiştirmeyi hedeflemelisiniz, böylelikle uçan böcek sayısı en yüksek olduğunda tüpler en etkili olacaktı. Yetkili bir haşere kontrol şirketi, UV tüplerinin mukavemetini kontrol etmek için ekipmana sahip olmalıdır.
Kir, toz ve böcek döküntüleri UV ışını engelleyecek ve ünitelerin etkinliğini azaltacaktır.
Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidirler. Birimi kendiniz temizliyorsanız, şebekeden tamamen izole edilmiş olduğundan emin olun.
Kablonun nasıl bağlandığına bağlı olarak, bunu prizden çekerek veya duvara monte edilmiş sigortayı kapatarak yapabilirsiniz.
Yüksek gerilim şebekesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kolayca söylemek mümkün olmadığından bu servis en iyi bir uzmana bırakılmıştır.

Yapışkanlı sineklik. Duvar tipi.

Comments are closed.

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid ,polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır.